Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
 

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Żyrardowie

ul. 1 Maja 60, 96-300 Żyrardów

 

Jak korzystać z BIP

Wyszukiwarki treści
U góry ekranu, po prawej stronie umieszczone jest pole wyszukiwania. 
W pole to należy wpisać szukany tekst, a następnie nacisnąć klawisz Enter, lub nacisnąć przycisk znajdujący się po prawej stronie pola.

Rozmiar tekstu
Aby ułatwić internautom dostęp do treści, dostarczyliśmy narzędzie umożliwiające powiększenie czcionek internetowych. Dzięki temu osoby z wadami wzroku, dla których standardowy rozmiar jest niewystarczający, mogą w łatwy sposób powiększyć treść na całej stronie.
W celu skorzystania z tej funkcji należy kliknąć na odpowiednią literkę AAA odpowiadającą wielkości tekstu w prawnym górnym rogu portalu.
Na portalu używane są tylko względne rozmiary czcionek, dzięki czemu działają prawidłowo z ustawieniami opcji "rozmiar tekstu" w przeglądarkach internetowych.

Rozmiar strony

We wszystkich najpopularniejszych przeglądarkach znajduje się narzędzie umożliwiające powiększenie całych stron internetowych. Wystarczy przytrzymać klawisz "Ctrl" (control) i jednocześnie poruszyć rolką na myszce, a strona zostanie powiększona (lub pomniejszona).
Alternatywną kombinacją jest wciśnięcie klawiszy "Ctrl" oraz "+" dla powiększenia lub "Ctrl" oraz "-" dla pomniejszenia obrazu.

Wysoki kontrast strony

Osoby niedowidzące mogą włączyć tryb wysokiego kontrastu. Białe i żółte elementy na czarnym tle są połączeniem, które pozwala na prezentowanie treści w najlepszej widoczności.
Funkcja pozwalająca na włączenie kontratu znajduje się w prawym górnym rogu portalu w postaci ikonki .
Portal jest zaprojektowany tak, aby harmonijnie współpracował z każdym oprogramowaniem wspomagającym czytanie lub w całości czytającym strony internetowe.

Informacje

Liczba wyświetleń: 516
Utworzono dnia: 05.06.2017

Historia publikacji

  • 27.05.2018 11:11, Administrator
    Edycja strony: Jak korzystać z BIP

Budżet